Utylizacja urządzeń elektronicznych

Utylizacja

urządzeń elektronicznych

Skup złomu elektronicznego

Skup

złomu elektronicznego

Utylizacja odpadów kosztowych

Utylizacja

odpadów kosztowych

Odbiór odpadów elektronicznych

Odbiór

odpadów elektronicznych

Remarketing komputerów

Remarketing komputerów

Utylizacja odpadów kosztowych

utylizacja odpadów kosztowych

Nie wszystkie odpady można poddać procesowi recyklingu - nie znaczy to jednak, że powinny one trafić do zwykłego kosza na śmieci. Odpady te, podobnie jak zużyty sprzęt elektroniczny należy poddać utylizacji, są one traktowane jako odpady kosztowe.

W naszym punkcie utylizacji sprzętu elektronicznego przyjmujemy odpady nienadające się do recyklingu, od osób prywatnych, firm i instytucji. W wyjątkowych przypadkach, gdy ilość odpadów jest bardzo duża, ustalamy indywidualną formę realizacji oraz oferujemy płatny transport.

Jak przebiega realizacja usługi utylizacji odpadów nienadających się do recyklingu?

Odpady kosztowe należy dostarczyć do naszego magazynu głównego, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu i warunków cenowych drogą mailową.

Usługa standardowa nie zawiera opcji odbioru odpadów. Odbiór jest realizowany wyłącznie w uzasadnionych przypadkach, gdy klient posiada bardzo dużą ilość odpadów kosztowych lub gdy nie posiada odpowiedniego transportu. W tym wypadku doliczamy koszty transportu wg cennika lub według indywidualnych warunków.

Jaki jest koszt utylizacji odpadów kosztowych?

Cena za utylizację jest ustalana indywidualnie na podstawie charakterystyki odpadów, ich masy i stanu. W przypadku odbioru od osób prywatnych lub firm doliczany jest koszt naszego transportu.

Jaki jest czas realizacji usługi utylizacji odpadów kosztowych?

Usługa poprzez dostarczenie do naszego magazynu głównego jest realizowana natychmiastowo. W przypadku odbioru odpadów termin i czas realizacji jest ustalany indywidualnie.

Czy utylizacja odpadów nienadających się do recyklingu jest udokumentowana?

Tak, po każdym przyjęciu odpadów potwierdzamy ich przejęcie w elektronicznym systemie BDO dla firm i instytucji, a w przypadku osób prywatnych jest to wpis do wewnętrznej ewidencji odpadów.

Jakie odpady niepodlegające recyklingowi możesz nam oddać?

W naszym punkcie utylizacji sprzętu elektronicznego przyjmujemy odpady, których nie można poddać recyklingowi, ale wymagana jest ich utylizacja, są to:

  • utylizacja żarówek
  • utylizacja świetlówek
  • utylizacja tonerów i tuszy
  • utylizacja kartridży do drukarek
  • utylizacja kondensatorów
  • utylizacja niektórych tworzyw sztucznych

Dlaczego żarówki i świetlówki należy utylizować?

Żarówki i świetlówki, podobnie jak elektroodpady zawierają substancje szkodliwe dla środowiska i niebezpieczne dla ludzi, dlatego nie mogą być wyrzucane do zwykłych pojemników na śmieci.

W świetlówkach znajdziemy m. in. rtęć i argon, z kolei w przypadku diod LED ich budowa nie pozwala umieszczenie ich razem z innymi śmieciami. Obecnie wycofane żarówki, mimo iż nie zawierały substancji szkodliwych, również ze względu na swoją budowę nie nadawały się do segregacji.

Gdzie można oddać zużyte tonery i tusze oraz kartridże do drukarek?

Zużyte tonery, tusze i kartridże do drukarek to odpady, które należy poddać utylizacji i przekazać do specjalnych punktów. Można je oddać do naszego magazynu głównego przy ulicy Przyszłość 94 w miejscowości Stanisławów Pierwszy.

W wyjątkowych sytuacjach, gdy odpadów jest bardzo dużo, istnieje możliwość skorzystania za odpowiednią opłatą z naszego transportu.

kontakt

skup złomu elektronicznego

Zbieracz Warszawski


Ul. Przyszłość 94
05-126 Stanisławów Pierwszy,
gmina Nieporęt

Sebatian Dudecki: 720-875-885
Hubert Dudecki: 513-138-109

blog