Utylizacja urządzeń elektronicznych

Utylizacja

urządzeń elektronicznych

Skup złomu elektronicznego

Skup

złomu elektronicznego

Utylizacja odpadów kosztowych

Utylizacja

odpadów kosztowych

Odbiór odpadów elektronicznych

Odbiór

odpadów elektronicznych

Remarketing komputerów

Remarketing komputerów

Jakie pierwiastki i tworzywa można wtórnie pozyskać z elektroodpadów?

W związku ze zwiększonymi środkami ochrony środowiska bardzo popularny i pożyteczny stał się recykling odpadów elektrycznych i elektronicznych. Sprawdźmy, dlaczego jest on tak istotny dla nas wszystkich oraz jakie tworzywa i pierwiastki jesteśmy w stanie odzyskać i ponownie wykorzystać przy produkcji kolejnych sprzętów.

Duży wzrost gospodarczy oraz technologiczny spowodował ogromną produkcję i sprzedaż sprzętu elektrycznego i elektronicznego na całym świecie. Co za tym idzie, z roku na rok generowane są coraz większe ilości tzw. e-odpadów, które zalewają naszą ziemię, negatywnie wpływając na faunę, florę, ale i na nas samych. Dlatego też wiele instytucji państwowych i międzynarodowych kładzie teraz ogromny nacisk na ochronę środowiska. W związku z tym bardzo popularny i pożyteczny stał się recykling odpadów elektrycznych i elektronicznych. Sprawdźmy, dlaczego jest on tak istotny dla nas wszystkich oraz jakie tworzywa i pierwiastki jesteśmy w stanie odzyskać i ponownie wykorzystać przy produkcji kolejnych sprzętów.

Jakie korzyści płyną z recyklingu e-odpadów?

Główną i pewnie najważniejszą korzyścią jest ta dla naszego zdrowia i środowiska naturalnego, które nie będzie narażone na tak dużą dawkę działań substancji, pierwiastków i tworzyw trujących, znajdujących się w sprzętach elektrycznych i elektronicznych. Inną korzyścią jest fakt, że wiele tworzyw sztucznych, szkła czy metali możemy ponownie wykorzystać, przy produkcji nowych sprzętów. Dzięki temu oszczędzamy energię, a także zmniejszamy wydobycie zasobów naturalnych, przez co też zmniejszamy emisję zanieczyszczeń i gazów cieplarnianych do atmosfery. Jeszcze innym faktem, mówiącym o tym, że warto rozwijać recykling elektroodpadów jest ten, mówiący, że e-odpady to najszybciej przybywający rodzaj odpadów na ziemi. Dzięki recyklingowi zaoszczędzamy więc cenne miejsce, które obecnie zajęte jest przez ogromne składowiska e-śmieci. Na koniec warto również wspomnieć o świadomości ekologicznej społeczeństwa. Ta na szczęście z każdym rokiem wzrasta, coraz częściej z tyłu głowy przy kupnie nowego sprzętu lub wyrzucaniu starego, pojawia nam się myśl o odpowiedzialności za planetę, środowisko, jak i za nas samych oraz osoby nas otaczające. Wyrabiamy również pozytywne nawyki, w przypadku pozbywania się starego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, korzystając z usług firm zajmujących się recyklingiem.

Co możemy wtórnie pozyskać z elektroodpadów?

Jak już dobrze wiemy, zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny to prawdziwa skarbnica wielu tworzyw, które następnie możemy ponownie wykorzystać przy produkcji nowych produktów. Najwięcej oczywiście znajdziemy metali. W takich urządzeniach jak telefony komórkowe, monitory, komputery czy sprzęt AGD znajdziemy, chociażby złoto, platynę, miedź czy srebro. To właśnie te pierwiastki są bezcenne przy produkcji np. instrumentów muzycznych, czajników, a nawet…Plomb dentystycznych! Inne, liczne skarby to oczywiście tworzywa sztuczne. Dzięki recyklingowi e-odpadów możemy odzyskać głównie plastik, który jest niezbędny przy produkcji praktycznie każdego sprzętu. Jest składową obudowy komputera, pralki, żelazka, wytworzymy z niego meble ogrodowe, kołpaki do aut, ale również co ciekawe, jest składnikiem utwardzacza dróg. Nie zapominajmy również o szkle, które znajduje się w większości sprzętów RTV i AGD. Pozyskane szkło może ponownie posłużyć do produkcji ekranów, ale również m.in. naczyń żaroodpornych. Na koniec warto wspomnieć także o szalenie istotnych włóknach węglowych, które odzyskujemy z przetwarzania kabli czy gumach, które następnie są z powodzeniem wykorzystywane przy produkcji obuwia.

kontakt

skup złomu elektronicznego

Zbieracz Warszawski


Ul. Przyszłość 94
05-126 Stanisławów Pierwszy,
gmina Nieporęt

Sebatian Dudecki: 720-875-885
Hubert Dudecki: 513-138-109

blog